Dead-End page یا صفحه بن بست چیست؟

Dead-End page یا صفحه بن بست چیست؟

صفحه بن بست (Dead-End page) چیست؟

صفحه بن بست به صفحه ای از وب گفته می شود. که هیچ پیوندی به صفحات دیگر در سایت یا پیوندهای خارجی به وبسایت های دیگر، ندارد. و همین کمبود محتوا بازدیدکنندگان را مجبور میکند. که بعداز مطالعه این صفحه سایت را ترک کنند. و تفاوت بین صفحه بن بست و صفحه یتیم در این است. که صفحه یتیم هیچ لینک ورودی ندارد. و صفحه بن بست اصلاً پیوندی ندارد!

“برای آگاهی بیشتر و همچنین؛ خرید خط تلفن ویپ با وبوآپ در ارتباط باشید.🌐📞

نمونه ای از صفحات بن بستDead-End page یا صفحه بن بست چیست؟

 • صفحات تماس: در صورتی که صفحه تماس هیچ پیوندی به صفحات دیگر نداشته باشد.
 • پرتال های کارکنان: اگر پورتال کارمند اطلاعاتی در مورد سیاست شرکت و دکمه پیوستن به صفحه سایت دیگر نداشته باشد.
 • وبلاگ ها: اگر تبلیغات و هیچ پیوند دیگری در پست یا نوار کناری نباشد.
 • صفحات 404: اگرکه هیچ پیوندی برای کمک به کاربر در یافتن راه خود نداشته باشد.

علت رخداد بن بست ها در چیست؟

گاهی ک بن بست عمدی بوده. و برای این است. که کاربر را از رفتن به هرجای دیگری در سایت یا اینترنت باز دارد. این استراتژی نوعی روش امنیتی برای سبدهای خرید آنلاین، فیلدهای کارت اعتباری بوده. ولی در سایر مواقع، بن بست تصادفی میباشد. و فقط باعث ناامیدی کاربر می شود. صفحات بن بست چه عمدی یا غیر عمدی، درکل برای تجارت مضر است. زمانی که بازدیدکنندگان وب کل صفحه اصلی را می خوانند. اما راهی برای ادامه پیدا نمی کنند. بجای دیگری می روند.

برای جلوگیری از ایجاد بن بست در سایت؛ اول کار، باید به صفحات موجود سایت نگاهی بیاندازید. تا ببینید آیا لینکی دارد یا نه. سعی کنید. بر روی ایجاد صفحات بیشتر با چندین لینک تمرکز کنید.

چگونه صفحات بن بست را پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن صفحات بن بست به شیوه دستی، صفحاتی است. که بیشترین ترافیک را دارد. این صفحات را برای پیوندهایی بررسی کنید. که یا به جایی منتهی نمی شوند. یا همان محتوا را در این صفحه تکرار می کنند. با استفاده از Link Whisper کار را راحت تر کنید. زیرا؛ یک اتصال دهنده داخلی برای وردپرس میباشد.

اگر صفحه ای در سایت پیدا کردید. که ناخواسته به بن بست رسیده، مطمئن شوید که می توانید آن را به جایی پیوند دهید. اگر صفحه ارزش ذخیره کردن را به عنوان بخشی از سایت شما ندارد. آن را حذف کنید. البته ناگفته نماند؛ که گاهی ممکن است، یک صفحه بن بست می تواند به مشاغل یا وبسایت شما کمک کند! مثل؛ سیاست حفظ حریم خصوصی در فیس بوک  که حاوی هیچ پیوندی به صفحات دیگر یا وب سایت های خارجی نیست.

نحوه ایجاد صفحه بن بست 

چندین راه برای ایجاد صفحه بن بست وجود دارد. اما هیچکدام هربار کار نمی کنند. کاربران بعداز رسیدن به سایت راهی برای خروج از سایت نخواهند داشت.

 1. افزودن پیوند به بخش‌های دیگر سایت
 2. استفاده از جاوا اسکریپت برای ارائه انتخاب
 3. تغییر صفحه اصلی از صفحه فرود به فهرست یا پورتال
 4. افزودن بخش پرسش‌های متداول یا راهنما
 5. پیوند دادن به منابع درون سایت
 6. پیوند دادن به سایت های دیگر
 7. بازنویسی محتوا

Dead-End page یا صفحه بن بست چیست؟

صفحات یتیم چیست؟

صفحات یتیم یا Orphan page از مشکلات سئویی میباشد. که بدون جلب توجه یا ارور خاصی باعث افت رتبه سایت در گوگل می‌شوند. جمع شدن آن‌ها در کنار هم می‌تواند اثرات مخربی بر سایت داشته باشد! پس مراقب باشید.

✅برای “ خرید اسکای روم ” به این صفحه مراجعه کنید.✅

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا