سئوی داخلی و فاکتورهای مربوط به آن

سئوی داخلی و فاکتورهای مربوط به آن

در این مطلب از وبوآپ تصمیم داریم، به موضوع مهم و ضروری سئوی داخلی و فاکتورهای مربوط به آن بپردازیم. پس باما همراه باشید تا مطلع شوید.

⭐برای بهره مند شدن از کد تخفیف اسکای روم میتوانید، از این صفحه اقدام نمایید.⭐

سئو به چه معناست؟

سئو (SEO) برگرفته از عبارت Search Engine Optimization به معنای؛ بهینه سازی موتور جستجوگر می باشد. و می توان آن را به دو بخش سئو خارجی و سئوی داخلی تقسیم نمود.

سئوی خارجی: به کلیه کارهایی گفته می شود که، خارج از وب سایت انجام می شود. و 75% از فاکتورهای رتبه بندی موتورهای جستجوگر را تشکیل می دهد.

سئوی داخلی: به کارهایی که درون وب سایت انجام می گردد، گفته می شود. و حدود 25% از فاکتورهای رتبه بندی موتورهای جستجوگر را تشکیل می دهد. و بطور کلی می توان این فاکتورها را به دو دسته تقسیم نمود:

  • فاکتورهای مربوط به دامنه.
  • فاکتورهای مربوط به مشخصات هر صفحه و اطلاعات آن.

سئوی داخلی و فاکتورهای مربوط به آن

فاکتورهای مربوط به دامنه 

سن و قدمت دامنه بر روی سئو سایت تاثیر دارد. اگرچه که؛ تفاوتی بین چند ماه و یکسال دیده نمی شود. ولی دامنه هایی با قدمت بالاتر و همچنین سابقه مثبت از نظر نداشتن پنالتی و همچنین تمدید مجدد دامنه می توانند، تاثیر مستقیم برروی سئو داشته باشد.

برای نام دامنه یکی از فاکتورها Exact Match Domain ها هستند. که می توانند تاثیر داشته باشند. EMD کلیدواژه های یکسان با نام دامنه هستند. مثلا؛ شما کلیدواژه shop رو جستجو می کنید. و دامنه shop.com اولین نتیجه خواهد بود. دامنه های EMD به شما در جستجو کمک می کنند. اما؛ اگر یک سایت با کیفیت پایین EMD داشته باشید، در بروز رسانی اخیر گوگل، سایت شما دچار افت در رتبه بندی می گردد.

یکی از فاکتورهای قابل ذکر داشتن دامین های محلی مثل؛ .ir می باشد که می تواند، به رتبه بندی در یک کشور خاص مثل ایران کمک کند. اما توانایی سایت را در جستجوی جهانی کم خواهد کرد. اگرچه عموما افراد برای سئو محلی این کار را می کنند. و نیازی به بازارجهانی ندارند.

فاکتورهای مربوط به مشخصات هر صفحه و دیتا  

انتخاب کلید واژه های صحیح در هر صفحه و کدهای html هر صفحه باعث بالا رفتن رتبه سایت در موتور جستجوگر می شود. همچنین، وجود کلیدواژه در توضیحات متا تگ (meta tages) اگرچه؛ به عنوان یک پارامتر مستقیم رتبه بندی استفاده نمی شود. ولی با این حال توصیه می گردد که در توضیحات متا وجود داشته باشد. و چون باعث ارتقای میزان کلیک روی مطلب سایت می گردد. و کلیک بیشتر باعث بالا رفتن رتبه بندی سایت می شود.

از آنجایی که گوگل برچسب H1 همراه با تگ Title را به عنوان یک پارامتر رتبه بندی استفاده می کند، وجود کلیدواژه در تگ H1 تاثیر روی سئو سایت خواهد داشت.

طول محتوا یا تعداد کلمات محتوا و فهرست مطالب و یا مطالب مرتبط که باعث می گردد، گوگل سریع تر محتوای صفحه رو درک کند. و همچنین؛ کلمات کلیدی و تراکم آن در مشخصات هر صفحه تاثیر مهمی در سئو دارد.

بین عمق مطلب و رتبه بندی گوگل رابطه مستقیمی وجود دارد. بنابراین؛ صفحاتی که موضوع رو به طور کلی و خلاصه پوشش می دهند، در مقابل صفحاتی که موضوع رو به صورت عمیق و با جزئیات پوشش می دهند قرار می گیرند.

فاکتورهای مربوط به مشخصات هر صفحه و دیتا  

یکی از عوامل مهم در رتبه بندی صفحات در هر موتور جستجویی مثل؛ گوگل سرعت بارگذاری صفحات است. موتور های جستجوگر می توانند، با توجه به حجم کدهای HTML سرعت بارگذاری را بررسی نمایند. گوگل با کمک گوگل کروم که پر طرفدارترین مرورگر دنیاست، اطلاعات زیادی جمع آوری می کند. و با استفاده از داده های گوگل کروم می تواند، متوجه سرعت بارگذاری صفحات و همچنین زمان حقیقی که کاربران منتظر بارگذاری صفحه می باشند، گردد.

استفاده از  AMP (Accelerated Mobile Pages)باعث بهبود در طراحی سایت، کمک به واکنش گرا بودن و سبب ارتقا سئو سایت می شود. به طور ساده AMP صفحات سریع مخصوص موبایل هستند. که به جای بارگذاری کلی فایل و موارد اضافی فقط موارد اصلی بارگذاری می گردد.

⭐برای خرید کلاس آنلاین اسکای روم میتوانید، در این صفحه اقدام نمایید.⭐

از دیگر فاکتورها میتوان به بهینه سازی حجم تصاویر، محتوای جدید و تازه، نداشتن محتوای تکراری، نداشتن اشتباهات HTML در کد سایت، ربات نبودن سایت، آپدیت کردن سایت توسط نیروی انسانی، داشتن معماری مناسب و همچنین داشتن نقشه سایت مناسب نام برد.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا