الگوریتم هوشمند RankBrain گوگل

الگوریتم هوشمند RankBrain گوگل

در این مطلب و آموزش از وبوآپ تصمیم داریم، به موضوع الگوریتم هوشمند RankBrain گوگل بپردازیم. پس برای اطلاعات بیشتر، همراه ما باشید.

⭐برای بهره مند شدن از کد تخفیف اسکای روم میتوانید، از این صفحه اقدام نمایید.⭐

RankBrain گوگل چیست؟

این الگوریتم مانند؛ بقیه الگوریتم های گوگل بوسیله انسان نوشته شده. اما؛ به صورت خودکار خود را بروزرسانی می کند.

به طور مثال؛ برای کلید واژه “بهینه سازی” صفحاتی که نمایش داده می شوند. را با توجه به قوانین seo مانند؛ page authority، domain authority و bounce rate…. بررسی می کند. و در صورتی که رتبه خوبی داشته باشد برای کلید واژه مورد نظر امتیاز صفحه را بالا می برد. و در اولویت بالاتری نمایش داده می شود. به طور کلی؛ می توان گفت رضایت کاربر از نتایج جستجو را در نظر می گیرد. و رتبه سایت را بالا می برد.

نحوه کارکرد این الگوریتم به این شکل است. که به طور مثال؛ اگر “بهینه سازی در سایت وبوآپ” را جستجو می نمایید، این الگوریتم تک تک کلمات در این کلید واژه ها را در نظر می گیرد. و هر کدام از نتایج که امتیاز بهتری دارند را در رتبه بالاتر نمایش می دهد. و نهایتاً کاربر هر کدام از نتایج را انتخاب نماید، اگر این مورد برای کاربران دیگر با همین صفحه مورد قبول باشد رتبه آن صفحه کم کم بالاتر می آید.

این الگوریتم سعی دارد مفهوم کلیدواژه ها را بداند، به این شکل که وقتی شما کلیدواژه ای را جستجو می کنید. صفحاتی را به شما نمایش می دهد. که دقیقا شامل همان کلید واژه ها نیستند. ولی هدف شما از جستجو همین نتایج بوده است.

چهار مورد مهم در RankBrain :

  1. نرخ کلیک (Click-Through Rate)
  2. زمان ماندگاری (Dwell Time)
  3. نرخ بازگشت (bounce rate)
  4. دنبال جواب بودن (Pogo Sticking)

تعریف نرخ بازگشت این نیست، که کاربر در یکی از صفحات سایت وقت زیاد بگذراند. بلکه؛ تعریف درست این است. که با استفاده از backlink به صفحات دیگر سایت نیز هدایت شود.

دنبال جواب بودن، زمانی که کاربر با کلید واژه ای به هدف نمی رسد. و کلید واژه را عوض می کند. در صورتی که این عمل تکرار شود، الگوریتم RankBrain کلید واژه جدید را با قبلی مرتبط می کند. و متوجه می شود که مفهوم این کلیدواژه ها یکی می باشد. در جستجو های دیگر، در صورتی کاربران با هر کدام از این دو مورد جستجو انجام دهند صفحات تقریبا مشابه در جستجو ظاهر می شوند.

الگوریتم هوشمند RankBrain گوگل

در بسیاری از موارد پیش آمده است. که صفحاتی با محتوای ضعیف از نظر SEO در رتبه بالا نمایش داده می شود، دلیل این مورد کاربردی بودن آن صفحه در جستجو های قبل توسط کاربران دیگر است. مانند؛ خیلی از  سایت های دولتی ولی به دلیل درخواست و ترافیک بالا، در بالاترین رتبه قرا می گیرند.

با توجه به مطالب بالا نیاز می باشد، که موارد دیگر برای این الگوریتم را مورد بررسی قرار دهیم.

الگوریتم هوشمند RankBrain گوگل

استفاده از کلید واژه های متوسط medium tail keyword:

در گذشته برای هر کلید واژه ای باید صفحه ای ایجاد می شد. و از کلید واژهای طولانی استفاده می شد. اما؛ اکنون استفاده از کلید واژه های متوسط کاربردی تر می باشد. به طور مثال؛ به جای استفاده از کلید واژه “طراحی سایت و بهینه سازی سایت وبوآپ” از “طراحی سایت در وبوآپ” استفاده شود.

استفاده از پرانتز () و براکت [ ] در انتهای عنوان:

از نظر حسی اینکه ار پرانتز یا براکت در انتهای عنوان استفاده شود، کاربر پسند می باشد. مثلا؛ [2018]، (بررسی موردی) یا [گزارش]. این موارد به کاربر حس اطمینان می دهد. و باعث افزایش رتبه می باشد.

استفاده از اعداد در ابتدای عنوان:

این مورد هم حس اطمینان کاربر را جلب می کند. به طور مثال: “15 مورد مهم در این تحقیق”  یا “200 فاکتور مهم در بهینه سازی” استفاده از کلمات قدرتمند در عنوان مانند؛ جدید/تاثیرگزارترین/عجیب ترین/دیوانه کننده.

متا تگ توضیحات:

تاکید بر استفاده درست توضیحات برای هر صفحه، زیرا که اولین مورد در نمایش جستجو بعد از عنوان توضیحات می باشد. در نظر داشته باشید؛ کلمات عاطفی و قدرتمند در توضیحات استفاده شود. استفاده از کلید واژه های سایت  در توضیحات صفحه.

📌بعد از جذب کاربر به سایت حالا نیاز می باشد که کاربر در سایت بماند.

چند مورد مهم برای ماندن کاربران در سایت:

1) محتوا را در بالا قرار دهید: محتوای متنی بالاتر از تصویر باشد. و به اولویت قرار دهی کلید واژه و backlink دقت نمایید.

2) از مقدمه های مفید و کوتاه استفاده کنید: در اول محتوا خلاصه ای از آنچه قرار است. در کل محتوا بیان شود را قرار دهید.

3) محتوای بلند و کاربردی: محتوای اصلی محتوایی مفید و طولانی باشد. اگر چه طولانی بودن شاید کسل کننده به نظر بیاید ولی می توانید، از عنوان بندی و تصویر استفاده نمایید. که صفحه کاربر پسند شود. و زمانی را در سایت شما سپری کند.

⭐برای خرید کلاس آنلاین اسکای روم میتوانید، در این صفحه اقدام نمایید.⭐

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا